Peki, Adabeyan mesajı nedir? Bu mesaj gerçek mi, dolandırıcılık unsuru mu? İşte, şikayet platformlarına da yansıyan Adabeyan kargo mesajı hakkında detaylar.

Adabeyan ismiyle kendilerine gelen mesaja yönelik şüphe duyan kullanıcılar, sosyal medya ve şikayet platformları aracılığıyla bu konuda destek arayışına girdi. Pek çok kişiye sabahın erken saatlerinde ulaşan mesaj üzerine kullanıcılar, detaylara vakıf olabilmek için araştırmalarına başladı.

30 Eylül Son Gün 30 Eylül Son Gün

HERKESE AYNI TAKİP KODUNU GÖNDERDİLER

Kargo gönderimi adı altında gönderdikleri mesajda takip numarası kullanan şahıslar, herkese aynı takip numarasını gönderdi. 

WhatsApp Image 2023-11-30 at 10.08.24

KİMLİK AVI DOLANDIRICILIĞI

Kimlik avı dolandırıcılığı olması muhtemel olan bu mesajda, kullanıcıların linke tıklamaması önem arz ediyor. Eğer linke tıklandıysa ya da yönlendirilen işlemler yapıldıysa, eğer varsa cihazınızda virüs veya güvenlik taraması yapılması önerilmektedir.

TRENDYOL EXPRESS İLE ALAKASI YOK

Gönderilen mesajdaki takip numarasının Trendyol Express ile herhangi bir bağlantısı bulunmuyor. Mesaj, kişisel bilgileri ele geçirme hedefine sahip olduğu için istenilen bilgilerin girilmemesi önem arz ediyor. 

Editör: Haber Merkezi