TOKİ Konutlarında kullanılan inşaat malzemelerinin günden güne azaldığını fark eden firma yetkilileri M.Ç. ve G.Ç. sebebini araştırmaya başladı.

20 Gündür Ağlamaktan Gözyaşları Kurudu! 20 Gündür Ağlamaktan Gözyaşları Kurudu!

Firma yetkilisi M.Ç’nin polise verdiği ifadeye göre;

Firma Yetkilileri M.Ç ve G.Ç yaklaşık 45 gün önce hırsızlık yapan kişilerin, inşatta taşeron işçi olarak çalışan K.T. , Y.D. , İnşaat Bekçisi Y.S. , Y.M.D. , olduğunu inşaata iş makinası operatörü A.K tarafından kendilerine söylendiğini belirtti.

İfadede, İnşaat işçisi K.T tarafından, iş makinası operatörü A.K’ya hırsızlık karşılığı para teklif edildiğini, bunun üzerine A.K’nın firma yetkililerine bilgi verdiği aktarıldı.

Firma yetkilileri M.Ç ve G.Ç, A.K’nın hırsızlık için K.T, Y.D, Y.S ve Y.M.D ile işbirliği yapmasını söyleyerek onları suçüstü yakalamak istediklerini ifade etti.

Bunun üzerine polis ekipleri tarafından, inşaat iskele demirleri, strafor, boya, kablo gibi malzemeler ile birlikte dört şahıs kıskıvrak yakalandı.

Yakalanan şahıslar Polis Merkezinde alınan ifadelerinin ardından Mustafakemalpaşa Adliyesine sevk edildi. Zanlılardan K.T ile Y.D tutuklanırken, İnşaat Bekçisi Y.S ve Y.M.D denetimli olarak serbest kaldı.