Kuru yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

"Cumhuriyetimizin ve bağımsızlığımızın mimarı, Kurtuluş Savaşımızın önderi, ilk ve ebedi Genel Başkanımız Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikal edişinin 85’inci  yıldönümünde saygı, minnet ve özlemle anıyorum.

Mustafa Kemal Atatürk “Millet Egemenliği” düşüyle, gençlik yıllarını savaş meydanlarında geçirmiş bir lider, bir deha ve bir bilge devlet adamıdır. 57 yıllık ömrüne nice mücadeleler ve zaferler sığdıran Büyük Önder’in en büyük mirası ise şüphesiz, özgür ve bağımsız Cumhuriyetimizdir. Kurduğu demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti, tüm mazlum milletler için umut ışığı olmuştur.

Aziz Atatürk’ün devrimci fikirlerinin ışığında yürüyen bizler, O’nun kurduğu ve “Kimsesizlerin kimsesi” diyerek tanımladığı Cumhuriyet’i, demokrasi ile taçlandırma mücadelesi veriyoruz. Dostlarımız ve milletimizle el ele vererek, bu mücadeleyi zaferle taçlandıracağımıza olan inancım tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete intikalinin 85’inci yıldönümünde Aziz Atatürk ve silah arkadaşlarıyla vatanımız için şehit düşmüş tüm kahramanlarımızı rahmetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum; tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Büyük Atatürk,

Mehmetcan'ın Yürümesi İçin Bir İhtimal Var Ama... Mehmetcan'ın Yürümesi İçin Bir İhtimal Var Ama...

Sözün sözümüz, yolun yolumuzdur.

Editör: Haber Merkezi