Hallaçoğlu mesajında vatandaşın haber alma hakkı için mesai gözetmeksizin çalışan basın mensuplarının önemli bir hizmeti gerçekleştirdiklerini belirtti. 

Gazeteciliğin her dönemde büyük önem arz eden değerli bir meslek olduğunun altını çizen Murat Hallaçoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi: 

Özel Nüve Dent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği  Açıldı Özel Nüve Dent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Açıldı

"Geçmişten bugüne savaşta istihbarat ve haber akışını sağlayan, cumhuriyetin kurulmasında büyük emekler sarf eden gazeteciler bu dönemde de vatandaş ile yönetim arasında köprü göreviyle yine değerli bir kamu hizmeti gerçekleştiriyor. Basınımızın değerli temsilcileri, ülkemizin ve şehrimizin gündemine dair gelişmeleri ve haberleri kamuoyuna tarafsız, hızlı bir şekilde aktarılmasına yardımcı oluyor. Bunun yanında hem bizim çalışmalarımızı vatandaşlarımıza duyuruyor hem de vatandaşlarımızın bizden talepleri, beklentileri noktasında aracılık edip daha iyi hizmetlerde bulunmamıza yardımcı oluyorlar. Bu noktada basın mensuplarımıza Partimize ve vatandaşlarımız adına teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Mustafakemalpaşa’mız için emek veren yerel basın çalışanlarımız olmak üzere tüm basın mensubu ve gazetecilerimizin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını en kalbi duygularımla kutluyor, ebediyete intikal etmiş olan basın çalışanlarımızı da rahmet ve minnetle anıyorum."