Koç, Tat Gıda'yı Dardanel'e mi satacak? KAP'a önemli açıklama yapıldı: Dardanel, Koç Holding'in köklü markasını almak için resmen teklifte bulundu

Alınan bilgiye göre Borsa İstanbul’da işlem gören Dardanel Önentaş Gıda AŞ Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) önemli bir açıklama gönderdi. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: 

3 FİRMA ORTAK OLARAK TEKLİF VERECEK

"Şirketimizin 20. 07. 2023 tarihli yönetim kurulu toplantısında; Tat Gıda San AŞ'nin hakim paylarının (yüzde 53 oranındaki paylar) satın alınması konusunda, şirketimizin hakim paylarının sahibi olan Niyazi Önen Holding AŞ'nin çatısı altında sahibi bulunduğumuz Dardanel Greece S.A. firmamız ile beraber (3 firma) ortak olarak ‘Pay Satın Alma’ teklifinde bulunulmasına karar verilmiştir.”

Mustafakemalpaşa'da Suçlulara Geçit Yok Mustafakemalpaşa'da Suçlulara Geçit Yok

TAT GIDA NE ZAMAN KURULDU?

Tat Gıda veya eski adıyla Tat Konserve 1967 yılında Koç Holding tarafından Bursa'da kurulan bir gıda şirketidir.

Hâlen Bursa'nın Mustafakemalpaşa ve Karacabey ilçeleri ile İzmir'in Torbalı ilçesinde bulunan tesislerinde salça, ketçap, mayonez, domates ürünleri, sebze konservesi üretimi gerçekleştirmektedir. Tat Gıda Sanayi A.Ş’nin 3 üretim tesisi bulunmaktadır. Domatesli ürünler, hazır yemek ve konserve üretimi Bursa Mustafakemalpaşa, Karacabey ve İzmir Torbalı’da,yapılmaktadır.

Tat Konserve, 15 Kasım 2013 tarihinde Tat Gıda ismini almıştır.

Kaynak: Medyatava Haber Merkezi

Editör: Haber Merkezi