28 Eylül'de Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi'nde olduğu böbrek taşı ameliyatından 6 gün sonra hayatını kaybeden Ekrem Şarlı için ailesi'nin mücadelesi devam ediyor.

Ekrem Şarlı'nın vefatının ardından, Sağlık Bakanlığı'na yapılan başvuru sonucunda görevlendirilen müfettiş raporu tamamlandı.

Kırsal Mahalledeki Kazada 1 Ölü 3 Yaralı Kırsal Mahalledeki Kazada 1 Ölü 3 Yaralı

3 çocuk babası, fabrika işçisi Ekrem Şarlı (34), Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi'nde laparoskopi yöntemiyle böbrek taşı ameliyatı olduktan 6 gün sonra hayatını kaybetmişti.Ekrem Şarlı'nın vefatının ardından ameliyat öncesi ve sonrasında hastanede yaşanan süreçte ihmaller olduğunu iddia eden Şarlı Ailesi hukuk mücadelesine başlamıştı. Şarlı ailesi'nin vefatın ardından Sağlık Bakanlığı yapmış olduğu şikayet neticesinden başlatılan soruşturmada karar çıktı.

Yapılan soruşturmanın ardından çıkan 23 sayfalık rapor doğrultusunda ameliyatı gerçekleştiren doktor hakkında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 125/B-a maddesi gereğince “KINAMA” cezası ile tecziyesinin gerektiği kanaatine varıldı.

Şarlı Ailesi, sağlık bakanlığı tarafından yapılan inceleme sonrasında çıkan kararın yaptıkları hukuk mücadelesi için bir umut olduğunu belirtirken, süğrecin takipçileri olmaya devam edeceklerini belirtti.

Abi Ayhan Şarlı Paşada'ya yaptığı özel açıklamada vefatın ardından bir taraftan acımızı yaşarken, diğer tarafta mücadelemize devam ediyoruz.Sağlık bakanlığı raporu şimdi avukatlarımız aracılığıyla devam eden davamıza eklenecek. Zaten müfettişte raporu adli mercilere iletme konusunda karar verdi.

Amacımız bizim yaşadığımız acıyı başkalarının yaşamasını önlemek, bütün mücadelemiz bunun için.Kınama cezasını yeterli görmesekte devam eden hukuk süreci için olumlu bir adım olarak görüyoruz. Bu mücadelede bizim yanımızda olan herkese teşekkür ediyoruz'' ifadelerini kullandı. 

Editör: Haber Merkezi