Mustafakemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (MKP OSB) 15.Olağan Genel Kurul Toplantısı 8 Mayıs Çarşamba günü Mustafakemalpaşa İlçe Kaymakamı Ahmet ALTINTAŞ, Belediye Başkanı Şükrü Erdem, Bursa Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü M.Latif DENİZ ve protokol üyelerinin yanı sıra sanayicilerin yoğun  katılımıyla gerçekleşti. MKP Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda yapılan mali genel kurulda Divan Başkanlığını Cevdet Çağal yaptı. Seçimsiz genel kurulda 2023 yılı faaliyetleri görüşüldü ve 2024 yılı çalışma programı ile bütçesi kabul edildi. OSB’nin 2024 yılı gider ve çalışma programı bütçe genel toplamı 717 milyon 593 bin lira oldu.

YENİ BAŞKAN ŞÜKRÜ ERDEM’DE KATILDI

1990 yılında 60 hektar alanda kurulan MKP OSB’de günümüzde 307 hektar alanda 45 firma faaliyet gösteriyor ve 2.600 kişiye istihdam sağlanıyor.

MKP OSB Yönetim Kurulu Başkanı Levent Kalın genel kurulda bölgenin durumu, inşaat halindeki ve faaliyet gösteren firmalar ile enerji, arıtma tesisi yatırımı, GES tesisleri ve diğer yatırımlar hakkında bilgi verdi. Toplantıda söz alan 31 Mart seçimlerinde Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı seçilen Şükrü Erdem, OSB’nin kuruluşunda emeği geçenler ve kendisinin siyasetçi olarak yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Erdem, “Belediye olarak üzerime düşen vazife olması halinde yapmaktan gurur duyarım, her konuda sizlerin yanındayım” dedi.

2024 YILINDA YAPILACAK YATIRIMLAR

Genel kurulda OSB Bölge Müdürü Alaattin Üçok, yapılan ve yapılması planlanan yatırımlar ile ilgili katılımcılara bilgi verdi.

Özel Nüve Dent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği  Açıldı Özel Nüve Dent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Açıldı

2024 yılı yatırım programında bölgede, Enerji Nakil Hatlarının etaplar halinde yeraltına alınmasına devam edilecek. OSB’nin ihtiyacı olan elektrik enerjisinin temini, bölge içi yolların yapılması, su ihtiyacının karşılanabilmesi için ilave su kuyusu açılması ve su hattının yapılması konularında da kararlar alındı.

Whatsapp Image 2024 05 08 At 17.58.54Whatsapp Image 2024 05 08 At 17.58.54 (1)

Editör: Haber Merkezi