Bursa Valiliği hava sıcaklıklarının yeniden mevsim normallerinin üzerinde seyredeceğini, vatandaşın tedbirli davranmasını gerektiğini duyurdu. Geçtiğimiz günlerde Mustafakemalpaşa'da hava sıcalıkları 44.4 dereceye ulaşarak rekor tazelemişti. 

Çocuğunuzun 1211 Rakibi Var Çocuğunuzun 1211 Rakibi Var

Mustafakemalpaşa'da sıcaklıklar yarından itibaren geçerli olmak üzere mevsim normallerinin üzerine çıkacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan Mustafakemalpaşa hava tahmin raporuna göre önümüzdeki 2 gün 33 derece ile 36 derece arasında seyreden hava sıcaklıkları, Cuma ve Cumartesi 38 - 39 dereceye yükselecek. 

hava durumu-1

Bursa Valiliği Sıcaklık uyarısını şu şekilde yaptı.

"Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre; hava sıcaklıklarının 19.07.2023 Çarşamba gününden itibaren mevsim normallerinin 3 ila 8 derece üzerine çıkması beklendiğinden yüksek sıcaklığın meydana getirebileceği (güneş çarpması, vücutta sıvı kaybı) olumsuzluklara karşı özellikle kronik sağlık problemi olanların, yaşlılarımız ve çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 saatleri arasında dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir."