Mustafakemalpaşa Kaymakamı Ahmet Altıntaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Veysel Çalık ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Sabri Tekin’in de katıldığı gölge oyunu programı izleyicilerden tam not aldı.

ÖĞRENCİLER KARAGÖZ VE HACİVAT’I ÇOK SEVDİ

Taşpınar Ortaokulu ve Sos Sanat’ın birlikte düzenlediği bu önemli organizasyonda Karagöz ve Hacivat'a ses ve hayat veren isimler ise UNİMA Türkiye Genel Sekreterliğini de yapmış olan değerli sanatçı, Somut Olmayan Kültürel Miras Taşıyıcısı Hayali Seçkin Güneş ve Karagöz Müzesinde 15 yıl çalışmış olan değerli sanatçı Hayali Osman Ezgi, Seçkin Güneş ve Osman Ezgi’nin ışıklı perdenin arkasından çocuklarla buluşturduğu tarihi karakterler öğrencilerden yoğun ilgi gördü. Karagöz ve Hacivat'ın sorduğu sorulara cevap vererek oyuna ortak olan çocuklar, perdenin önündeki kadar arkasında olanları da merakla izledi.

Taşpınar İlk ve Ortaokulunun projeler ve etkinliklerle her zaman öğrencilerin yanında olduğunu söyleyen Okul Müdürü Burcu Çoban, "Bursa, gölge oyunu geleneğinin başlangıç noktası olarak gösterilmektedir. Karagöz ve Hacivat'ın Bursa için önemli bir değeri var. Taşpınar İlk ve Ortaokulu olarak kültür ve sanat değerlerimizi sadece Türk milletine değil bütün dünyaya bırakılacak mirasımız olarak görüyoruz. Bu konuda değerli sanatçımız Seçkin Güneş’i ve Osman Ezgi’yi somut olmayan kültürel mirasımızı devam ettirdikleri için tebrik ediyorum ayrıca bizi kırmayıp bu yoğun programında okulumuza da yer verdikleri için çok teşekkür ediyoruz. Programımızda bizi ve öğrencilerimizi yalnız bırakmayan ve her fırsatta desteklerini esirgemeyen Sayın Kaymakamımız Ahmet Altıntaş’a, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Veysel Çalık’a ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Mehmet Sabri Tekin’e ayrı ayrı teşekkürü borç bilirim.” diyerek sözlerini bitirdi. Değerli sanatçımıza programın sonunda çiçek takdim edilerek teşekkür edildi ve başarılarının devamı dilendi. Program hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Yamanlı Mahalle Hayrı Yeni Rekora Hazırlanıyor Yamanlı Mahalle Hayrı Yeni Rekora Hazırlanıyor

65a30066-26dd-4fc0-b151-7de5b53040d859447112-775b-4d4e-845c-05b8fad849e9fb74bcc4-4072-46ac-9bdd-f673c5410b5c