Genç ve başarılı iş insanı Gökhan Çetin, TOKİ projesinin Mustafakemalpaşa için önemine vurgu yaparak, yaklaşık 10 aydır devam eden proje hakkında açıklamalarda bulundu.

Özel Nüve Dent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği  Açıldı Özel Nüve Dent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Açıldı


Gökhan Bey öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?
Ben Gökhan Çetin, Çetin İnşaat bünyesinde faaliyet gösteren Gökhan Madencilik’in sahibiyim, Çetin İnşaat, şuan onursal başkanımız olan babam Mehmet Çetin tarafından 37 yıl önce Elazığ merkezli kurulan bir firma. Kurulduğu andan itibaren karakol, sağlık ocağı, hastane, baraj, tünel, yol gibi bir çok projeye imza atmış olan, sektöründeki önde gelen firmalardan biri.


Şu anda hangi projeler üzerinde çalışıyorsunuz?
Biliyorsun ülke olarak 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli bir deprem yaşadık, öncelikle vefat eden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, geride kalanlara sabır diliyorum. Yaşanan depremin ardından yıkılan şehirlerin tekrar ayağa kalkması için inşaat sektörüne büyük bir rol düşüyor, şuan firmamız deprem bölgesinde 8 TOKİ projesini üstlenmiş durumda, toplamda 3000'i bulan konut sayısı ile çalışmalarımız devam ediyor.Aynı zamanda 17 farklı bölgede faaliyet gösteriyoruz.


Lalaşahin TOKİ projesi hakkında bilgi alabilir miyiz?
Lalaşahin TOKİ projesi 683 konut, 13 dükkan, 1 ilköğretim okulu ve 1 cami inşaatından oluşan 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşan büyük bir proje.22.09.2022 tarihinde firmamıza yer teslimi yapıldı. Sözleşme gereğince 2024 yılı sekizinci ayında teslim etmemiz gereken bir proje fakat şuan geldiğimiz durum ve planlamamıza göre 2024 yılı ilk yarısı içinde teslimi yapmayı planlıyoruz. Projenin şuan %50’sini tamamlamış bulunmaktayız.

de771aa0-3318-4827-bed8-a5ac2259880b
Binalar hangi sistemle yapılıyor?
Öncelikle şunu belirtmek gerekir Mustafakemalpaşa önemli bir fay hattı üzerinde yer alıyor, 1855 yılında ilçede 2 büyük deprem yaşanmış, ilçenin yapılaşmasında bunları göz önünde bulundurmak gerekiyor. TOKİ evleri tünel kalıp beton ve çelik hasır sistemi ile yapılıyor, bu yüzden sağlamlık durumu çok yüksek, Kahramanmaraş depreminde de TOKİ binalarının yıkılmamasının en büyük nedeni bu sistemin kullanılması. Gökhan Madencilik olarak Lalaşahin TOKİ’de aynı özveriyle çalışmalar devam ediyor.

0dbf6bb3-d5f7-48d0-b3b9-dd59e421d180
TOKİ projesinde kaç personel çalışıyor?
Yer tesliminin yapılmasıyla birlikte şantiye alanında çalışmalar hızlı bir şekilde başladı. 1 proje müdürü 40 kişilik teknik ekip ve 400 kişilik dev bir kadro ile çalışıyoruz. Bu projenin büyük bir proje olduğunu daha önce belirtmiştim, şantiye alanından 10 bin beş yüz kamyon hafriyatı sadece 40 gün içinde çıkardık. Alanda 1 beton santrali, 5 kule vinç,3 pompa ve 5 mikser bulunuyor. Sahaya tek seferde 6000 ton demir indirdik, taahhüt  süresinden önce teslimatı yapacağız, bunlar firmanın işe verdiği önemi gösteren unsurlardır.


Son olarak iletmek istediğiniz bir konu var mı?
İlçeye geldiğimiz günden bu yana bizlere destek olan Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar başta olmak üzere, AK Parti İlçe Başkanı Murat Hallaçoğlu’na, beraber çalıştığımız kurumlardan BUSKİ, UEDAŞ ve SGK yetkililerine aynı zamanda ilçe halkına, ayrıca bize bu fırsatı sunduğunuz için siz Paşada Ailesi’ne de teşekkür ederim.

Bize zaman ayırdığınız için biz size teşekkür ederiz.

6d353393-f184-4d2f-94cc-8a0469cd5aa4