Türk siyasi tarihinde ilk kez yaşanan Cumhurbaşkanı Seçimi 2. tur oylaması için oy verme işlemi 17.00'de sona erdi.Sandıkların açılmasından kısa bir süre sonra kalkan seçim yasaklarının ardından ülke genelinden sonuçlar gelmeye başladı.Saatler 20:00'yi gösterdiğinde seçimi Recep Tayyip Erdoğan'ın kazandığı netleşmiş oldu. Bu sonucun ardından i-ülke genelinde kutlamalar başladı.

Aynı saatlerde Mustafakemalpaşa caddelerinde de uzun araç konvoyları oluşurken, Cumhur İttifakı seçmenleri Adnan Menderes Meydanı'na akın etti.

Aynur Mırcıoğlu Hayatını Kaybetti Aynur Mırcıoğlu Hayatını Kaybetti

AK Parti ilçe binası önünde toplanan kalabalık buradan geçen araçlara bayram dağıtımı yaparken, saatler 20:30 gösterdiğinde ilçe binasından çıkan AK Parti İlçe Başkanı Murat Hallaçoğlu ve Belediye Başkanı Mehmet Kanar'ın kalabalığa katılmasıyla coşku ikiye katlandı.

Önde parti yönetimi arkada partililerle meydana giriş yapan grup, belediye önünde hazırlanan platform üzerinden coşkulu kalabalığa seslendi.

İlk olarak Hallaçoğlu konuşurken, ardından Kanar mikrona gelerek seçim konuşmasını gerçekleştirdi, Kanar'ın konuşmasının ardından MHP Milletvekili adayı Ahmet Beygirci meydana dolduran seçmenlere seslendi.

Yapılan konuşmalardaki ortak nokta ''Türkiye Yüzyılı'' oldu.

Resmi olmayan sonuçlara göre Recep Tayyip Erdoğan ülke genelinde %52,16 oy oranı ile seçimi kazanan aday oldu.Kemal Kılıçdaroğlu ise %47,84 oy aldı.

Mustafakemalpaşa'da ise Recep Tayyip Erdoğan  % 54,64 alırken, Kemal Kılıçdaroğlu %35,46 da kaldı.

1

23

Editör: Haber Merkezi