Ata Emre'nin Katili İkinci Kez Hakim Karşısında Ata Emre'nin Katili İkinci Kez Hakim Karşısında

Şenkuyumcu yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi; ''Cumhuriyet insanlık tarihi boyunca var olan en iyi yönetim sistemidir. Büyük bir savaşcı olan büyük önder aynı zamanda büyük bir bilge ve büyük bir aydındır. Bu büyük insan halkına en iyi yönetim şekli olan cumhuriyeti layık görmüş ve halk talep etmeden cumhuriyeti halkına hediye etmiştir. 

Devletimiz ve cumhuriyetimiz bugün algılayamayacağımız kadar büyük fedakarlıklarla kurulmuştur. Bağımsızlık yolunda, çocuklar yetim, eşler kocasız kalmiş, insanımız kefen parasını dahi bu kutlu mücadeleye vermiştir. Türk Milleti bu fedakarlıkları sadece kendileri için değil, doğacak Türk çocukları için yapmışlardır. 

Bugün ise cumhuriyeti içine sindirememiş, kurtarıcısına nankörce  hakaret edenleri, cumhuriyetin kazanımlarını ortadan kaldırmak isteyenleri ibretle izliyoruz. Lâkin gün döner, devran döner. Bu kadar büyük acılarla kurulmuş vatan bizimdir. Ve biz bu cennet vatanı kimseyle paylaşmak istemiyoruz. Canını vatanından aziz bilenlerin bizleri anlamayacaklarını da biliyoruz. Varsın anlamasınlar, varsın kutlamasınlar. Biz kutlarız. Ve diyoruz ki; herkes cumhuriyet ve Ataturk'ü Türklüğü kadar sever. 

Yüzüncü yılımız sadece bir takvim süreci değildir. Yüzüncü yılımız devletimizin köklü ve temelleri sağlam bir devlet olduğunun da göstergesidir. 

Bu duygularla başta Mustafakemalpaşalı hemşehrilerim olmak üzere tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, başta büyük önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi saygı, minnet ve dua ile anıyorum. 

Editör: Haber Merkezi