Mustafakemalpaşa'nın Bursa merkezdeki güçlü sesi PAŞADER, 19 Mayıs 2024 tarihinde kongreye gidiyor. Mustafa Gümüş'ün 31 Mart seçimlerinde meclis üyesi olmak için istifa etmesinin ardından başlayan kongre sürecinde adaylığı ilk açıklayan isim Murat Tunçel olmuştu.

Geçmiş dönemde dernek yönetiminde yeralan Tunçel başkanlık için kolları sıvarken çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.Perşembe akşamı Mustafakemalpaşa'da faaliyet gösteren dernek başkanlarıyla bir toplantı yapan Tunçel, dün ilçede bir takım ziyaretlerde bulundu.

Yoğun temposu içinde süreç hakkında Paşada'ya özel açıklamalarda bulunan Tunçel, derneğin hakettiği itibarı kazanması için yola çıktıklarına vurgu yaptı.

Tunçel yaptığı açıklamada'' PAŞADER Bursa merkezde önemli bir güç ama biz bu gücü ne kadar kullanıyoruz. Mevcut yönetim modeli ile derneğin potansiyelini ne kadar insanlara sunuyoruz, bunları değerlendirip bir yola çıktık. Ben ve fikirlerimi sunduğum hemşehrilerim daha güçlü olarak hareket etmeliyiz. Mevcut yönetim yapısı ile bunu yapamıyoruz. Derneğin şuan 711 üyesi var, ilk işimiz kim kime yakın diye düşünmeden, üye sayımızı arttırmak olacak. Bursa merkezde önemli yere sahip olan kişileri, küskünleri dernek çatısı altına almak olacak.  Bu şekilde güçlü bir dernek modeli sunacağız. Gittiğimiz yerde, istediğimiz bir şeyde arkamızdaki gücü göstermemiz lazım.

Bursa'dan görülmeyen bir Mustafakemalpaşa var,Bursa siyasetinde masaya yumruk vurup yön veren bir Mustafakemalpaşa istiyorum, bunu 500-600 kişiyle yapamayacağımızı da biliyoruz, o yüzden bizim sokaktaki herkese her hemşehrimize ihtiyacımız olduğunu söylüyorum. Bizim bu seneki yönetim şeklinizde bu hizmetleri verebilmek için en az 60 kişiyi ihtiyacımız var.

Paşada Haber Müdürü Gökhan Özhan'ın dernek başkanlığını milletvekilliği için bir basamak olarak mı görüyorsunuz? Sorusu üzerine Tunçel şu açıklamada bulundu.

Net bir cevap veriyorum! Hayır, az önce anlattım bu derneğin tekrar itibarını kazanması lazım bunun için yola çıkıyoruz, fakat burada şunu da iletmek istiyorum. Yıllardır milletvekili çıkaramamış bir ilçe olarak, neden biri bu göreve talip olduğunda arkasında durmuyoruz. Kararı alan kişi doğru biriyse neden onu desteklemiyoruz, neden birlik olmuyoruz. İşte bu birliği biz PAŞADER'de yakalamak istiyoruz. PAŞADER hiç bir partiye bağlı bir dernek değil, göreceksiniz yönetim listemdeki arkadaşlarımı o zaman PAŞADER'in siyaset üstü bir oluşum olduğunu herkes anlamış olacak.

Perşembe akşamı yapılan toplantıya değinen Tunçel’’ Burada ki fotoğrafı iyi okumak lazım, güzel bir buluşma oldu. Yapmak istediklerimizi, vizyonumuzu anlattık, çok iyi elektrik aldım. Geç saatlere kadar süren ve çok dinamik geçen bir buluşma oldu, yaşadıklarımız bize doğru yolda olduğumuzu gösterdi’’ ifadelerini kullandı.

PAŞADER Başkan Adayı Murat Tunçel önümüzdeki hafta belirlenecek olan bir günde ''Gökhan Özhan İle Mustafakemalpaşa Konuşuyor'' programının konuğu olacak.

Çocuğunuzun 1211 Rakibi Var Çocuğunuzun 1211 Rakibi Var

Editör: Haber Merkezi