İlk olarak montajlanıp servis edilen görüntü hakkında konuşan Erdem, ““Biz bu seçimleri kazandık. Yapılan kirli siyaset bunu ispatlıyor. Bu defa sandıklara da sahip çıkacağız. Bana kumpas kurmak ve çukura çekmek istediler ama şimdi bu çukura kendileri düştü” dedi.

DEMİR, “ COŞKUMUZ HİÇ BİTMESİN “

Cumhuriyet Halk Partisi Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı Şükrü Erdem, Belediye Düğün Salonunda düzenlenen lansman toplantısı ile projelerini tanıttı. Erdem’in lansman toplantısına; CHP Bursa Milletvekilleri Orhan Sarıbal, Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Kayıhan Pala, Hasan Öztürk, geçmiş dönem milletvekili Mehmet Küçükaşık, CHP İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, CHP Mustafakemalpaşa İlçe Başkanı Gökhan Demir, Meclis üyesi adayları, partililer, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Jhkhkh (2)

Kürsüye ilk olarak gelen CHP İlçe Başkanı Gökhan Demir, “Bugün burada Mustafakemalpaşalı Ayaz Mahalleli bir kardeşiniz olarak bulunmaktan, bu büyük coşkuya ortak olmaktan mutluluk ve gurur duyuyorum. Belediye Başkan Adayımız Sayın Şükrü Erdem'in proje tanıtım lansmanı ile bir aradayız. Sayın Erdem, Mustafakemalpaşa'nın kalkınması ve gelişmesi için büyük bir vizyona sahip olan devlet deneyimleri ile sıradan bir siyasetçi değil adeta bir siyasi liderdir. Sizlerde çok iyi biliyorsunuz ki geçmişte yapılan bir çok projenin öncüsü Sayın bakanımız olmuştur. Bugün de ilçemiz adına geliştirdiğimiz vizyon projeleri sizlerle paylaşarak, geleceğe dair umut dolu bir adım atmayı hedefliyoruz. Sizler seçim süreçlerinde suçluluk psikolojisi ile kir atan ve bunu seçim kazanabilme aracı yapan ahlaktan yoksun siyasilere sakın ola kulak vermeyin. Onları görmezden gelip, düştükleri iftira çukurunda bırakın. Yolumuz açık olsun. Bu coşkumuz hiç bitmesin. Başımızdakilerin cefasını hep birlikte çektik. 31 Mart akşamı da zaferi hep birlikte kutlayacağız” diye konuştu.

BİZ BU SEÇİMİ KAZANDIK

Daha sonra salonu dolduranlar vatandaşların coşkulu alkışları ile kürsüye gelen Belediye Başkan Adayı Şükür Erdem konuşmasına Çanakkale şehitlerini anarak başladı ve “Cumhuriyetimizin 100.yılını geride bırakırken bu vatan için gözünü kırpmadan ölüme giden şehitlerimize, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına Allah’tan rahmet diliyor, verdikleri mücadeleleri için sonsuz minnet duyduğumuzu yinelemek istiyorum” dedi.

Jhkhkh (1)

Proje tanıtımından önce dün servis edilen yanıltıcı haber hakkında konuşan ve servis edilen montajlı videonun aslını izleten Başkan Adayı Erdem, şunları söyledi:

“Biz bu seçimleri kazandık. Yapılan kirli siyaset bunu ispatlıyor. Bu defa sandıklara da sahip çıkacağız. Bana kumpas kurup çukura çekmek istediler ama şimdi bu çukura kendileri düştü. Bugün bazı medya kuruluşları tarafından hakkımda yapılan kamuoyunu yanıltıcı haber gerçekleri yansıtmamaktadır. Sözlerim kesilerek anlamından koparılmış, maksat dışına çıkartılarak toplumda yanıltıcı bir algı yaratılmaya çalışılmıştır. Herken tahmin ettiği gibi amaç seçim sürecinde şahsımı yıpratma çabasıdır. Söylemek istediğim çözüm sürecinde ve 2019 seçimlerinde iktidarının terörist başı Öcalan’ı legal hale getirdiğidir. Bunun dışında kastım yoktur, olamaz da. Söz konusu basın kuruluşu hakkında hukuki süreç başlatılmıştır.

EVLADI FATİHAN’DAN TERÖR SEVİCİ ÇIKMAZ

Bakanlığı döneminde uzun süre Güneydoğu’da görev yaptığını ve terör örgütü tarafından öldürülecekler listesinde ilk sıraya konduğunu hatırlatan Başkan Adayı Şükrü Erdem, şöyle devam etti:

“Ben Çiller döneminde Güneydoğu da görev aldım haftalarca gittim geldim. Ölüm listesinin ilk sırasına alındım ama vazgeçmedim yine gittim.

Ben soyumu araştırdım, Karamoğlulları’ndan geliyorum. Bulgaristan’a Osmanlı tarafından sürgün edilen Karamanoğulları’ndanım ve Bulgaristan göçmeniyim ve ‘Evladı Fatihan’ım. Atatürk, Selanik göçmeni ve ‘Evladı Fatihan’ dır. Özgür Özel Makedonya göçmeni ve ‘Evladı Fatihan’, Mustafa Bozbey Selanik göçmeni ve ‘Evladı Fatihan.’ Evladı Fatihan’dan terör sevici çıkmaz. Evladı Fatihan’dan vatan kahramanı çıkar” dedi.

PROJELERİ TEK TEK ANLATTI

Daha sonra proje tanıtımına geçen Başkan Adayı Şükrü Erdem, Mustafakemalpaşa için 1 Nisan’dan itibaren hayata geçirecekleri ‘Erdemli belediyecilik’ projelerini hazırladıklarını belirterek projelerini şöyle sıraladı. 

ŞEHİRCİLİK:

İlçemizin her iki yakasında nüfusumuzu baz aldığımız, olası bir depremde tüm vatandaşlarımızın ihtiyaçları karşılayabilecekleri ‘konteyner kentler’ oluşturacağız. Mahalle toplanma alanlarımızı güncelleyip içlerinde herhangi bir afet anında kullanılabilecek ekipmanların ve materyallerin olduğu afet konteynerları bulunduracağız.

KENTSEL DÖNÜŞÜM

İlçemizde gerçekleştirilebilir yatay yerşelim modelli, az katlı binaların olacağı ve yeşil alanların önde olacağı bir kentsel dönüşüm hedefliyoruz. Bu dönüşümü yaparken hiçbir vatandaşımızın hakkı yenmeyecek şekilde bir planlama olacaktır kimsenin şüphesi olmasın. 

AVM VE SOSYAL YAŞAM MERKEZİ

Mülkiyeti belediyemize ait 23 bin 889 metrekare alana, öncelikle ilçe esnafımızın yararlanabileceği sosyal alanlar, restoranlar, sinema salonları, mağazaları olan kapalı otoparklı ‘Açık Kent AVM’si ve Sosyal Yaşam merkezi oluşturarak ilçe dışında giderdiği bu ihtiyacı ilçemizden çıkmadan vatandaşımız. gidermesini sağlayacağız.

KATLI OTOPARK

Kent merkezimizdeki otopark sıkıntısı çözecek katlı otopark sistemini Ziraat bankası arkasında bulunan ve belediyemize ait olan alana kuracağız.

OTOBÜS TERMİNALİ

Büyükşehir Belediyemiz ile işbirliği yaparak vatandaşlarımızın son teknoloji tesislerde daha konforlu yolculuk yapabilmeleri için otobüs terminalimizi uluslar arası standartlara göre yapacağız.

DEREBOYU ÇEVRE DÜZENLEMESİ

Dere boyumuzu tekrar elden geçirerek yürüyüş anları, parklar, dinlenme alanları gibi doğal alanlarla donatacağız ve kentimize tekrardan kazandıracağız.

KÖPRÜ RESTORASYONU

Kent merkezimizde iki yakayı birbirine bağlayan köprümüzü restore ederek tehlikelere karşı önlemlerimizi alacağız. Vatandaşlarımızın karşıya daha güvenli ve konforlu bir şekilde geçmesi için üstünü ve kenarlarını kapatacağız.

ŞEHİTLİK ANITI ÇEVRE DÜZENLEMESİ

Lalaşahen mahallemizdeki unutulmuş şehitliğimize sahip çıkarak çevre düzenlemesi ve yenileme işlemleri yapacağız.

SOSYAL BELEDİYECİLİK

Kent konseyinin kurulması ve bu şekilde halkımızın kendi sorunlarını, fikirlerini kendi oluşturdukları mahalle komitelerinde tartışarak, gönüllü dayanışmayı harekete geçirmesini sağlayacağız. Kent konseyi kararlarının ve çözümlerinin takibinin yapılmasına katkı sağlayacağız.

DERNEKLER YERLEŞKESİ

Prof Dr. Öz'den Tercih Dönemi Öncesi Önemli Uyarılar Prof Dr. Öz'den Tercih Dönemi Öncesi Önemli Uyarılar

Millet bahçesi yanında bulunan alanda ekonomik koşulların giderek zorlaşmasıyla varlığını zar zor sürdürmeye çalışan ve her kentin en önemli dinamiklerinden olan kuruluşlarımızı derneklerimizi bir araya getireceğiz. Dernekler yerleşkemizde (Sivil Toplum Merkezi) ofisler, posta kutuları, ortak alanlar toplantı ve konferans salonları, ücretsiz internet ve teknolojik destekler gibi imkanlar sağlayacağız. Üretecekleri projelere destekler vererek ilçemize ortak katkı sunacağız. Ayrıca Yalıntaş Mahallemize de bina restorasyonu ile farklı bir dernekler yerleşkesi kazandıracağız.

AMATÖR SPOR VE GENÇLER

Mevcut spor tesislerinin revizyonu ve amatör sporların desteklenmesi ile gençleri spora yönlendireceğiz. Sosyal belediyecilik anlayışımızla spora ulaşamayan genç bırakmayacağız. Özellikle kırsal mahallelere halı sahalar basketbol sahası gibi alanlar kazandırarak ilçemize profesyonel ve milli sporcular kazandıracağız.

E-SPOR MERKEZİ

Günümüz teknoloji dünyasında gençlerin ilgi duyduğu e-spor merkezlerini ilçemize kazandırarak gençlerin daha uygun şartlarda ve kendilerini e-sporda geliştirmelerini sağlayacağız.

SAĞLIK MERKEZİ

Orta ve Akar mahallerimizden gelen talepler doğrultusunda dikkate aldığımız ve eksikliğini gördüğümüz “Sağlık Merkezi” ihtiyacını projelendirerek halkımıza en iyi standartlarda hizmet edecek şekilde hayata geçireceğiz.

İKİNCİ BAHAR SOSYAL TESİSİ

Atatürk Parkı’mızın içine olgun gençlerimiz için bir tesis kurarak güzel zaman geçirebilecekleri bir alan oluşturacağız. Çay ve ikram servislerinin olduğu, hobi ve el işi atölyeleri olan, yaşlılara yönelik yürüyüş ve spor aletleriyle donatılı bir tesis oluşturacağız.

YAŞLI BAKIM MERKEZİ

Millet bahçemizin yanındaki belediyemize tahsisli alanımıza, Alzheimer Bakım Merkezi, Huzurevi, yaşlı Bakım Evleri’ni barındıracak bir rehabilitasyon merkezini hayata geçireceğiz. Bu sayede yaşlılarımızın huzur, sağlık ve güvenle emin ellerde olmalarını sağlayacağız.

MAHALLE KREŞLERİ

Mahallelerimizde açacağımız kreş ve gündüz bakım evleriyle çocuklarımıza kaliteli ve sağlıklı eğitim alanları oluştururken anne ve babalarımıza düşen bakım yükünü hafifletecek, aynı zamanda kadınlarımızın çalışma hayatına katılımını sağlayacağız.

CAN DOSTLARIMIZ

Sokak hayvanları için mevcut barınağın düzenlemesini yapacağız ve can dostlarımızın en iyi şartlarda barınmasını sağlayacağız. Ayrıca “Kompost Mama” projemizle hem israf etmemiş hem de can dostlarımızı beslemiş olacağız.

TARIM VE HAYVANCILIK

Seracılık alanlarının kurulması var olanların desteklenmesi ve seracılarımıza maddi manevi her türlü desteğin verilmesi için elimizde olan tüm imkanları sunacağız. Tarım yatırımlarımızla ülkemizin en ileri seviye tarım kentlerinden biri olacağız. Bu doğrultudaki önemli adımlarımızdan biri Yalıntaş’taki sıcak suyu çıkarmak ve seracılık faaliyetlerinde kullanılmasını sağlamak olacak.

TMO, DEPOLAMA MERKEZİ VE KURUTMA FABRİKASI

Yalıntaş Hayvan Pazarı alanına yapılacak olan Toprak mahsulleri Ofisi, Ürün Depolama Merkezi ve Kurutma Fabrikası ile ilçemize bir tarım merkezi alanı kazandıracağız.

HALKBOSTAN SATIŞ NOKTALARI

Köylümüzün mahsülünü tarlada, üreten kadınlarımızın salçalarını ellerinde bırakmayacağız. Bir yandan ürünlerini Halkbostan satış noktalarında tüketiciler ile buluştururken, bir yandan da ürünlerini marka haline getireceğiz. Var olan kooperatiflerimize destek olacağız, yenilerinin kurulması için mücadele edeceğiz.

MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİ KONUK EVİ

Çiftçilerimize destek olan mevsimlik tarım işçilerimize özel konteynerlarla ve deprem ön hazırlığı için yapacağımız konteyner kentlerin içine yaşam alanları organize ederek ideal şartlarda yaşamalarını, çalışmalarını ve yerli çiftçilerimize daha çok destek olmalarını sağlayacağız.

BİBER KÖZLEME TESİSİ

Çeltikçi, Koşuboğazı ve Durumtay Mahallelerimize yakın ortak bir alan tahsis ederek “Biber Közleme Tesisi” projesini hayata geçirerek biber üretim alanlarının yoğun olduğu bu bölgemizde çiftçimize destek olacağız.

TURİZM - TÜMBÜLDEK SOSYAL TESİSİ

24 bin metrekarelik alana açık-kapalı havuz, bay-bayan havuzları, Bungalov ve kamp alanları olan, vatandaşlarımıza şehir hayatını unutturacak, fiziksel ve ruhsal olarak rahatlatacak, nefes almalarını sağlayacak olan tatil köyü projemizi hayata geçireceğiz.

YALINTAŞ SOSYAL YAŞAM EĞLENCE MERKEZİ

Belediyemize ait olan 30 bin metkarelik alanda doğaya ve doğal yaşama zarar vermeden, vatandaşlarımızın vakit geçirebileceği, su sporları ve etkinlikler yapabileceği bir sosyal yaşam alanı oluşturacağız.

SUUÇTU KAMP VE KONAKLAMA ALANI

Ülkemiz turizminde ün yapmış, birçok bölgeden turist çeken Suuçtu bölgemize turistik kamp ve konaklama alanları yaparak Mustafakemalpaşa’mızı Türkiye’ye tanıtmak en önemli hedeflerimizdendir. Turistik bölgelerimize gereken önemi vererek ilçemize turist çekecek ekonomik kalkınmayı sağlayacağız. Bu projemizle esnaf ve vatandaşlarımıza destek olacağız.

Erdem sözlerini tamamlarken ilçe halkına hitaben, “Evet, Mustafakemalpaşa’mın güzel insanları, ben kentim için Mustafakemalpaşa’mız için göreve hazırım. Bugüne kadar ilçemi hiç terk etmedim. Mustafakemalpaşa benim evim, baba ocağımdır. Ben bu kenti tanıyorum, sizleri, kardeşlerimizi, bacılarımı, hemşehrilerimizi çok iyi biliyorum. Siz de beni tanıyorsunuz. Geçmişte bu kente nasıl hizmet getirdiysem, bugün de aynı inançla, aynı ruhla sizlere, Mustafakemalpaşa’mıza daha fazlasını getirmek için yola çıktım. Gönül hareketi birliğimizle sizlerle el ele yürek yüreğe başaracak, Mustafakemalpaşa’mızı kalkındıracak, insanımızı yaşatacağız. Mustafakemalpaşa Erdemli Belediyecilikle buluşacak, yaşam kazanacak, doğa kazanacak, insanımız kazanacak. Yolumuz açık olsun.” dedi.

Editör: Haber Merkezi