Bursa Büyükşehir'de 2019 yılında Alinur Aktaş'a karşı kaybeden Mustafa Bozbey bu sefer rakibini 167459 oy farkla geride bırakarak kazanan taraf oldu.

2019 seçimlerinde Millet İttifakı adayı olarak İYİ Parti logosu altında seçime katılan Şükrü Erdem,Cumhur İttifakı adayı Mehmet Kanar'a 593 farkla kaybederek ikinci sırada kalmıştı.

2024 seçimlerine Cumhuriyet Halk Partisi adayı olarak giren Şükrü Erdem, MHP adayı Ahmet Beygirci'yi 10624 oy farkla geride bırakarak Mustafakemalpaşa tarihinin 47. Belediye Başkanı oldu.

Seçimlerin ardından en çok merak edilen konuların başında gelen, hangi mahallede kim birinci oldu? sorusu gündemdeki yerini koruyor.

İşte Rakamlarla 2024 İlçe Sonuçları;

Şükrü Erdem 131 mahalle arasında en yüksek oy oranını %96,8 ile Kabulbaba'da yakaladı.158 oyun geçerli sayıldığı Kabulbaba'da Erdem, geçerli oyların 154' nü alarak burada kazanan aday oldu.

21 Merkez mahalleye sahip olan ilçemizde Erdem, merkez mahalleler içinde ise en yüksek oy oranını, Hamzabey Mahallesi'nde yakaladı. Erdem Hamzabey'de kullanılan geçerli oyların %64,9'unu aldı.Şükrü Erdem en düşük oy oranı ise %13,6 oy oranıyla Yenidere Mahalle oldu.

Şükrü Erdem 21 merkez mahallenin 19'da birinci sırada yer alırken, Ahmet Beygirci ise sadece 2 mahallede(Dere ve Yenidere) rakibine üstünlük sağladı.

131 mahalle arasında Şükrü Erdem 71 mahallede sandıktan birinci çıkan aday oldu. Ahmet Beygirci 57, İsa Söğüt ise 1 mahalle'de(Söğütalan) ilk sırada yeraldı. İki mahallede ise Şükrü Erdem ve Ahmet Beygirci oyları eşit çıktı(Işıklar,Melik).

Oy Kullandıkları Yerlerde Rakipleri Çıktı

İlk adayların açıklandığı andan itibaren iki adayın arasında geçmesi beklenen seçimde her hangi bir sürpriz yaşanmadı.

Seçimin ilginç bir tarafıda Şükrü Erdem ve Ahmet Beygirci'nin oy kullandığı mahallelerde kendilerinin kazanamaması oldu.

Şükrü Erdem ikameti olan Dallıca Mahallesi'nde, Ahmet Beygirci 62 oy alırken, Erdem ise 54 oy aldı.

Ahmet Beygirci oyunu Atariye Mahallesi'nde kullandı, 2288 oyun geçerli sayıldığı mahallede Beygirci 618 oy alırken, Şükrü Erdem 1403 oy aldı.

Ahmet Beygirci'ye 131 mahalle içinde en yüksek oy oranı Hacıahmet'ten çıktı. Beygirci 161 oyun geçerli sayıldığı mahallede oyların %86,3 alarak en yüksek oranı yakaladı.

Merkez mahalleler içinde ise Beygirci en yüksek oy oranına  %68,2 oy aranıyla Yenidere Mahalle'de ulaştı.

İlçe 17 Mahalle 

Yabancı Dil Sınavı Birincisi SKAL'dan Yabancı Dil Sınavı Birincisi SKAL'dan

Ilçe 17 Mah

Büyükşehir Adayları Merkez Oyları;

Büyükşehir Merkez

Editör: Haber Merkezi