Mustafakemalpaşa son yılların en sıcak yaz mevsimini yaşamaya devam ediyor. 

Mustafakemalpaşa için aşırı sıcak hava uyarıları gelmeye devam ediyor. Mustafakemalpaşa hava tahmin raporuna göre yarın hava 42 derece olacak. Fakat uzmanlar hissedilen sıcaklığın en az 46 derece olacağını öngörüyor. 

Bursa Valiliği de sıcak havaya karşı önlem alınması gerekildiğini belirten bir açıklamada bulundu.

Valilik tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

"Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre; bölgemizde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının yarından itibaren etkisini artırarak Çarşamba ve Perşembe günleri mevsim normallerinin 5 ila 10 derece üzerinde olması beklendiğinden yüksek sıcaklığın meydana getirebileceği (güneş çarpması, vücutta sıvı kaybı) olumsuzluklara karşı özellikle kronik sağlık problemi olanların, yaşlılarımız ve çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 saatleri arasında dikkatli ve tedbirli olmaları, açık alanda bulunmamaları gerekmektedir."

Mustafakemalpaşa'da Perşembe gününden sonra sıcaklıklarda hissedilir bir düşüş olacağı da hava tahmin raporuna yansıdı. Mustafakemalpaşa için 5 günlük hava tahmin raporu şu şekilde:

PAŞADER Kongreye Gidiyor PAŞADER Kongreye Gidiyor

1-4