31 Mart Mahalli İdareler Seçimi kazananı Cumhuriyet Partisi Belediye Başkan Adayı Şükrü Erdem,görevi Mehmet Kanar'dan devraldı.

Seçim sonuçlarının resmiyet kazandığı Mustafakemalpaşa'da devir teslim töreni gerçekleştirildi. Mustafakemalpaşa'nın 47. Belediye Başkanı Şükrü Erdem göreve resmen başladı.

Mazbata Alındı

Şükrü Erdem ilk olarak saat 11.00 de Mustafakemalpaşa Adliyesi'ne giderek mazbatasının aldı. Burada partililer tarafından karşılana Erdem, çıkışta meclis üyeleriyle adliye önünde poz verdi.

Whatsapp Image 2024 04 05 At 21.48.21

Mazbatanın alınmasının ardından parti binasına geçilirken, bugün doğum günü olan İlçe Başkanı Gökhan Demir için kutlama yapıldı.

Whatsapp Image 2024 04 05 At 21.55.31

Başkan Ay Güven Tazeledi Başkan Ay Güven Tazeledi

Bozbey Yalnız Bırakmadı

31 Mart Seçimlerinde Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığını ipini göğüsleyen Mustafa Bozbey devir  teslim töreninde Şükrü Erdem'i yalnız bırakmadı. Programa aynı zamanda Bursa CHP Milletvekili Kayıhan Pala'da katıldı.

Saat 14.00 te başlayacağı açıklanan program Bozbey'in gelişi nedeniyle gecikmeli başladı. İlçe binası önünde büyük bir kalabalık tarafından karşılanan Bozbey, il olarak ilçe binasına geçti.

Kısa bir süre ilçe binasında kalan Bozbey daha sonra Şükrü Erdem ve beraberindeki partililer hep birlikte belediye binasına geçti.

Belediye personeli tarafından karşılanan Erdem'e girişte çiçek takdim edildi. Belediye Başkanlık Makamı Odası'nda Bozbey ve Erdem'i,  Mehmet Kanar karşıladı.Burada birbirlerine çiçek takdim eden ikiliden ilk sözü Kanar aldı.

Whatsapp Image 2024 04 05 At 21.48.31 (1)

Kanar'dan Tarihi Konuşma

Kanar görevi devredeceği Erdem'e seçim süreci boyunca gösterdiği tutumdan dolayı teşekkür ettiği konuşmasında şu sözlerle devam etti.

''31 Mart seçim sonuçlarının ardından,normalde taban tabana zıt  olduğumuz, görüşlerimizin farklı olduğu Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkanı Şükrü Erdem'e Mustafakemalpaşa Belediyesini yüzümüzün akıyla teslim ediyoruz.

5 senelik görev süremizin 2,5 senesini pandemi ile savaşlarla geçirdik. Allah'a şükürler olsun hizmetlerimizi projelerimizi yerine getirdik ve bugün az önce bahsettiğim gibi taban tabana zıt görüşlere sahip olduğumuz bir parti ile mücadele ettik, yine mücadele edeceğiz. Ancak seçim sürecinde  yeni ilçe başkanı olan kardeşim Gökhan Demir, son derece ılımlı uyumlu,birliktelik içerisinde davranması değerli belediye başkanımızın da hitaplarında ne cumhurbaşkanımıza ne partimize ne de bizlere en ufak bir kötü laflarının olmaması nedeniyle burada olma gereği duydum.

Bu tür devir teslim törenlerinde farklı partiler normalde bir arada olmaz, ancak bu olumlu hava beni burada olmamı sağladı. İnşallah bu ılımlı hava devam eder ve biz hepimiz Mustafakemalpaşa için çalışmaya devam ederiz.

Sonuna kadar yerelde başkanımızın ve meclis üyelerimizin yanındayız, tekrardan ilçemize hayırlı uğurlu olsun’’ dedi.

Whatsapp Image 2024 04 05 At 21.48.29 (1)

Erdem'den Kanar'a Teşekkür

Mehmet Kanar'ın konuşmasının ardından Erdem''  Sayın Başkan her ne kadar fikirlerimiz ters diyorsa da biz yan yanayız, çünkü dükkan komşusuyuz. Her zaman kendisine kardeşim diye hitap ettim. Seçim öncesi de seçim sonrası da bir birimize karşı kırıcı olmadık. Bu bizim gönlümüzün zenginliği, devlet adamlığı karakterini getirdiği bir harekettir.

Biz de kendisiyle gurur duyduk. Bize hizmetler verdi, ilçemize en iyi şekilde temsil etti.

Bu zorlu süreçte  gemiyi en zor şartlarda limana yerleştirdi ve bize teslim etti.Biz de inşallah sizlerin desteğiyle omuz omuza gönül birliği içerisinde bu hizmeti devam ettireceğiz. Allah bizleri utandırmasın'' sözleriyle, Kanar'a teşekkür etti.

İkilinin imzaladığı devir teslim evraklarının ardından Kanar görevi Başkan Erdem'e devrederek belediye binasından ayrıldı.

Kanar'ın ayrılmasının ardından başkanlık makamı koltuğuna geçen Erdem bir süre Bozbey ile sohbet ettikten sonra partililer ile foto çekinerek göreve resmen başlamış oldu.

Whatsapp Image 2024 04 05 At 21.48.29 (2)

Editör: Haber Merkezi