Saat 13.00'da cumhurluk alanında yapılan kutlama programına Mustafakemalpaşa Kaymakamı Ahmet Altıntaş, Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Ersin Ekici, Mustafakemalpaşa İlçe Emniyet Müdürü Selahattin Şerbet, birim amirleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.
Bana da çelenk konulması ile başlayan program saygı duruşu ve İstiklal marşı ile devam etti.

Whatsapp Image 2024 04 05 At 20.24.08
Günün anlam ve önemini belirten konuşma için kürsüye gelen İlçe Emniyet Müdürü Selahattin Şerbet Türk Polis Teşkilatı'nın 179.yıl dönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşadığını belirttiği konuşmasında şu ifadeleri kullandı.

TAKIŞTIR ACCESSORIES Şıklığınızı Arttıracak TAKIŞTIR ACCESSORIES Şıklığınızı Arttıracak

Whatsapp Image 2024 04 05 At 20.30.11 (1)

Bugün; Türk halkının sevgi ve güvenini kazanmış, demokratik hukuk devletinin, Atatürk İlke ve İnkılaplarının ve Cumhuriyetimizin teminatı olan Türk Polis teşkilatının, 179. kuruluş yıldönümünü sizlerle birlikte kutlamaktan, büyük gurur ve mutluluk duyduğumu belirterek,
Hepinize hoş geldiniz diyor, en içten saygılarımı arz ediyorum.
Emniyet teşkilatı, toplumda huzuru ve düzeni sağlama, vatandaşın can ve mal güvenliğini koruma, kanunun hakimiyetini ve devlet otoritesini sağlama gibi, çok önemli ve hayati görevleri üstlenmiştir.
Çağdaş ülkelerin kullandığı araç-gereç ve yöntemleri kullanmayı kendine amaç edinmiş, dünyada ortaya çıkan gelişmelere paralel olarak, milletimizin değişen beklentilerine cevap vermek için, sürekli kendini yenilemiştir.
Türk Polisi; Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, insan haklarına saygılı, demokratik ve sosyal hukuk devletinin önemli bir kurumu olmanın gururu ve bilinci içerisinde, görevini en iyi şekilde yerine getirmeye devam edecektir.
Bu vesile ile; başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere;
Devletimizin ve milletimizin selameti uğruna hayatını feda eden Aziz Şehitlerimizi, Rahmetle anıyor,
Gazilerimiz, Emeklilerimiz ve halen görevleri başında olan teşkilat mensuplarımıza ve ailelerine sağlık mutluluk ve başarılar diliyorum.
Türk Polis teşkilatının 179. kuruluş yılı dolayısıyla Şeyhmüftü Camii'nde cuma namazından önce şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif okunurken,gün içerisindeki kutlama programları İlçe Emniyet Müdürü Selahattin Şerbet'in makamında tebrikleri kabul etmesiyle devam etti.

Whatsapp Image 2024 04 05 At 20.30.10Whatsapp Image 2024 04 05 At 20.30.11Whatsapp Image 2024 04 05 At 10.47.27

Editör: Haber Merkezi